lemoniadomy.pl

lemoniadomy.pl – dom, ogród, wnętrze i inne

Dom

Jak wybrać odpowiedni dywan?

Dywan może stworzyć lub zniszczyć pokój, ale jego prawidłowe ustawienie jest łatwe, jeśli zastosujesz się do kilku prostych wskazówek .

Salon: wybór odpowiedniego rozmiaru dywanu

Dywan określi przestrzeń. Powinien być wystarczająco duży, aby usiąść pod przednimi nogami sofy i fotelami, tak aby stopy były na materiale, a nie na podłodze. Zmierz szerokość salonu i zostaw wystarczająco dużo miejsca po obu stronach na przednie nogi foteli. Jeśli jest to duży pokój lub wynajmujesz pokój, spróbuj nałożyć dwa średniej wielkości dywaniki. Można je łączyć i dopasowywać do każdego pomieszczenia lub przyszłych domów.

Dekorowanie jadalni

Dywan powinien zawsze być dostatecznie duży, aby gdy krzesła były rozstawione i używane, wszystkie cztery nogi każdego krzesła nadal pasowały do ​​dywanu. Jeśli kładziesz dywan od ściany do ściany, pamiętaj, aby unikać grubego stosu, ponieważ może to spowodować ryzyko potknięcia się.

Dywaniki do sypialni

Pamiętaj, że dywan znajdujący się pod całym łóżkiem będzie trudny do wyciągnięcia i wyczyszczenia, dlatego najlepiej sprawdzą się chodniki lub mniejsze dywaniki po obu stronach łóżka. Upewnij się, że są wystarczająco duże, aby uderzały w nie stopy, gdy wstajesz z łóżka w zimne poranki.

Styl i kształt

Spójrz na swój własny styl – czy dywan perski lub sizalowy najlepiej pasuje do Twojego pokoju i stylu osobistego? Może kudłaty dywan jest dla ciebie bardziej. Pod względem kształtu prostokątny dywan będzie na ogół najlepiej pasował do prostokątnego pokoju, podczas gdy kwadratowy lub okrągły dywan będzie pasował do bardziej kwadratowego pokoju.

Kolor i faktura

Zastanów się nad kolorem istniejącej podłogi i wyposażenia oraz tym, jak będą razem wyglądać. Jeśli Twój salon i dodatki są dość neutralne, odważny wzór lub kolor może naprawdę uwydatnić całe pomieszczenie. Jeśli Twój pokój jest już zajęty wzorem i kolorem, najlepiej sprawdzi się dywanik w kolorze klocków, harmonizujący z pomieszczeniem. Jeśli na tkaninie lub poduszkach w salonie jest mało wzoru, wybierz odważny dywanik o bardziej teksturowanej fakturze, aby wyrazić wrażenie.

Rozjaśnienie

Jeśli masz ciemne meble i ciemne podłogi, jaśniejszy dywan pomoże unieść pomieszczenie i doda kontrastu. Wokół dywanu powinna być nadal widoczna podłoga, dzięki czemu staje się on elementem i nie dominuje w przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *