lemoniadomy.pl

lemoniadomy.pl – dom, ogród, wnętrze i inne

Firma

Jaki hosting wybrać, aby później nie żałować?

Wybór odpowiedniego hostingu dla Twojej strony internetowej jest bardzo ważny. Należy się nad nim zastanowić już podczas wstępnego projektu witryny. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć zanim podejmiesz decyzję jaki hosting wybrać!

Wymagania, które muszą zostać spełnione

Mała strona internetowa, stworzona na własne potrzeby czy hobby, może mieć mniejsze wymagania dotyczące serwera hostingowego niż duża witryna ze sklepem internetowym. Niezależnie od wielkości Twojej strony jest kilka parametrów, które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Bez nich, witryna z pewnością nie będzie popularna. Komu spodobałaby się strona z ciągłymi problemami z dostępnością, rozmaitego pochodzenia.

Wybierając hosting dla Twojej strony, pierwszym na co należy zwrócić uwagę jest ilość wolnej przestrzeni dyskowej, oferowanej przez daną firmę. Wyrażamy ją w GB(gigabajt). Im obszerniejsza strona tym więcej miejsca potrzebuje. Zamieszczając dużą ilość zdjęć czy filmów musisz poszukać oferty, która zapewni co najmniej kilkadziesiąt GB wolnego miejsca na dysku.
Zamieszczając stronę w sieci, chcemy aby była ona dostępna całą dobę. Żeby tak było, serwery na których się znajduje muszą działać nieprzerwanie. Parametr ten to uptime. Jeżeli firma hostingowa nie zapewnia nieprzerwanego działania komputerów na poziomie minimum 99%, absolutnie nie należy wybierać takiego hostingu.
Kolejne ważne parametry dotyczą pamięci. Przestrzeń dyskowa z jakiej będziemy korzystać musi być odpowiednio szybka a pamięć RAM odpowiednio duża, proporcjonalnie do potrzeb naszej strony.

Bądź profesjonalistą od początku

Łatwo zauważyć, że z marszu odpada umieszczanie strony internetowej na darmowych serwerach. Są zbyt zawodne, mogą łatwo zniechęcić użytkowników do ponownych odwiedzin witryny. Koszt wynajmu hostingu płatnego to około kilkaset złoty rocznie. Jest to uczciwa cena za świadczone usługi. Oczywiście, może się wahać. Warto zwrócić uwagę, czy dana firma oferuje też inny parametry lub usługi na wysokim poziomie. Jednocześnie pamiętaj, że nie warto przepłać.

Jedną z istotnych cech jest obsługa certyfikatów SSL. Zapewniają one wyższy poziom bezpieczeństwa (samo bezpieczeństwo serwerów też jest ważnym parametrem) i lepsze pozycjonowanie strony. Chodź za granicą bywa darmowy, to w Polsce firmy często oczekują opłaty za obsługę tego certyfikatu.

Przed ostatecznym podjęciem decyzji w sprawie tak kluczowej jak hosting dla Twojej strony internetowej, zapoznaj się ze wszystkimi ofertami na rynku. Z pewnością znajdziesz coś w sam raz dla Twojej witryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.