lemoniadomy.pl

lemoniadomy.pl – dom, ogród, wnętrze i inne

ekologiczne środki czystości
Dom

Uniwersalne domowe środki czystości – bez zbędnych opakowań i wydatków

Ekologiczne środki czystości to temat, na który warto poświęcić chwilę uwagi. Proste, przyjazne dla środowiska rozwiązania to także oszczędność w domowym budżecie. Poniżej lista kilku produktów i ich praktycznych zastosowań:

Soda oczyszczona sprawdzi się najlepiej jako gęsta pasta w połączeniu z wodą. Do przygotowanej ilości sody należy stopniowo dodawać płynu, aby uzyskać pożądaną konsystencję. Tak przygotowana mieszanka nada się do usuwania zabrudzeń z przypalonego tłuszczu oraz osadów od herbaty na ceramicznych naczyniach.

W połączeniu z olejem kokosowym może służyć jako pasta do zębów, ale w ramach ulepszenia warto dodać kilka kropel olejku eterycznego (np. miętowego lub lawendowego).

Ocet to sprawdzony sposób starszych pokoleń na większość domowych zabrudzeń. Można przygotować mieszankę w proporcjach pół szklanki octu na szklankę wody (im więcej wody tym słabsze działanie i mniej drażniący zapach) Właściwości bakteriobójcze octu przydadzą się w trakcie czyszczenia lodówki i powierzchni, na których przygotowuje się jedzenie (Warto chwilę poczekać przed zamknięciem drzwi lodówki, aż zapach octu wyparuje). Mieszankę można również rozpylać w formie mgiełki na okna i przecierać wilgotną szmatką.

Sok z cytryny warto docenić ze względu na intensywny zapach. Kilka kropel nada odświeżające właściwości wszystkim produktom domowej roboty. Warto dodać soku z cytryny do mieszanki czyszczącej na bazie octu.

Kawa i torebki od herbaty, które spełniły już swoje podstawowe zadanie mogą być nadal wykorzystane. Oba produkty pochłaniają nieprzyjemne zapachy np. z lodówki lub długo noszonego obuwia.

Przepisy

Mikstura do czyszczenia lodówki
0,5 szklanki octu
Szklanka wody
Kilka kropel soku z cytryny

Pasta do zębów
Kilka łyżeczek sody oczyszczonej rozetrzeć w oleju kokosowym
Olejek eteryczny do smaku

eko-naturalny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *