Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Co to jest myszka pionowa i jak działa

Data publikacji 19 listopada 2020

Praca przed komputerem wiąże się z różnymi dolegliwościami np. bólem ręki lub ramienia. Ból ten spowodowany może być źle dobraną myszką. Idealnym rozwiązaniem jest myszka wertykalna zwana myszką pionową.

Co to jest mysz pionowa

Mysz pionową trzyma się inaczej niż klasyczną. Na tej myszce dłoń układamy zupełnie inaczej, lecz dokładne ułożenie ręki zależne jest od modelu myszki. Jedna myszka ma rozmiar dużego długopisu, a inna jest prawie taka jak szklanka bez ucha. Chwyta się je od boku lub pod pewnym kątem. Dzięki myszce wertykalnej nasze ciało pozostaje w naturalnej pozycji w porównaniu do używania myszki klasycznej. Mysz trzymamy z boku, więc nie musimy skręcać ciała i możemy używać mniej siły do używania przycisków.
Na rynku jest niewiele modeli myszek wertykalnych, ale nie wyklucza to, że nie znajdziemy myszki odpowiedniej dla siebie. Cena myszek wertykalnych bezprzewodowych o zasięgu 10 metrów można nabyć w cenie od 85 do 120 złotych.

Zalety myszki pionowej

– Ergonomiczna budowa, która daje wytchnienie nadgarstkom i całej ręce, które są nadwyrężane gdy korzysta się ze zwykłej myszki. Mysz ta nawet po długim czasie użytkowania nie spowoduje zwyrodnienia ręki, a nawet odciąży nadgarstek i pomoże wrócić ręce do kondycji jaką miała przed kontuzją;
– Ciekawy wygląd- mysz ta ma oryginalny i nowoczesny design i z pewnością spodoba się osobą, które lubią mieć nietypowe gadżety. Poza tym myszka pionowa nie różni się bardzo od klasycznej ma ona rolkę, dwa główne przyciski i czasem jakieś dodatkowe.

Wady myszki pionowej

Myszka ta nie sprawdzi się podczas grania w gry w których trzeba reagować szybko i precyzyjnie. Podczas tworzenia grafiki kiedy grafik używa myszki do rysowania, myszka wertykalna nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ naciskanie przycisków odbywa się za pomocą kciuka a to oznacza, że myszka niekontrolowanie delikatnie rusza kontrolerem.
Czasem zdarza się, że mysz pionowa mająca odciążyć rękę zmienia tylko rodzaj kontuzji dlatego przy kupnie myszki dobrze poradzić się specjalistów.

Jaką mysz kupić

Przy zakupie myszki musimy wziąć pod uwagę następujące czynniki:
– komunikacja z komputerem- trzeba wziąć pod uwagę aby myszka była kompatybilna z komputerem. Lepszym zakupem będzie myszka przewodowa, mysz bezprzewodowa może być wygodniejsza w użyciu, ale jest to zależne od czynności do jakiej jest używana;
– profil i liczba przycisków- myszki pionowe produkowane są z myślą o osobach prawo i leworęcznych. Ilość przycisków jaka jest na myszce zależy od potrzeb klienta i jej przeznaczenia.

zasłony ogrodowe

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zasłony ogrodowe