Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom zasłony ogrodowe

Jak wybrać zasłony ogrodowe?

Data publikacji 5 maja 2023


Poszukiwanie idealnych zasłon ogrodowych bywa dużym wyzwaniem. Musimy się zastanowić, jakie materiały i wzory sprawdzą się w danym miejscu. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które będą nam służyć przez długi czas. Gustowne zasłony tego typu mogą podkreślić otoczenie i dodać mu charakteru. Sprawdźmy zatem, jak wybrać zasłony ogrodowe i o czym pamiętać podczas zakupu. Co jest najważniejsze?

Modne zasłony grodowe

Nie od dziś wiadomo, że zasłony ogrodowe cieszą się dużą popularnością. Faktem jest, że wybór jest zależny głównie od warunków w danym miejscu. Zanim dobierzemy materiał, sprawdźmy, czy zasłona ogrodowa do altany narażona będzie na silne działanie pogody. Poza tym znacznie ma też to, jakie funkcje ma pełnić zasłona. Niektórym osobom zależy na tym, aby chroniła je przed wzrokiem sąsiadów, a inni stawiają na modny dodatek w swoim ogrodzie. W sytuacji, gdy zasłony narażone są na słońce, postawmy na jasne kolory. Sprawdzają się odcienie bieli, ecru i beżu, które nie wyblakną szybko. Zasłony ogrodowe w jasnych kolorach sprawiają, że stworzymy przyjemną aranżację altany.

Materiał to podstawa

Zasłony do altany ogrodowej muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Dobrą izolację i ochronę przed słońcem zapewniają zasłony zaciemniające. Ciężkie i grube materiały ochronią także meble przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Poza tym dają pewność zachowanie prywatności. Tkaniny tego typu to idealny wybór przy wietrznej pogodzie, gdyż ich ciężkość opiera się nawet mocnym podmuchom wiatru.

Jeżeli chcemy, aby zasłony ogrodowe stanowiły doskonały izolator, warto sięgać po zwiewne i lekkie materiały o luźnych splotach. Istotne jest tutaj to, że zasłony potrzebują obciążenia. Popularne są zasłony stworzone z tkaniny imitującej len. Wyglądają one naturalnie, a sztuczne włókna odznaczają się większą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i wytrzymałością.

Jak widać, proces doboru zasłon ogrodowych jest zależny od wielu czynników. Trzeba pamiętać nie tylko o wzorach i kolorach, lecz także o funkcjach, jakie pełnić mają zasłony do altany. Powinny one pasować do aranżacji tego miejsca, tworząc spójną całość. Okazuje się, że względy praktyczne powinny być najważniejsze w trakcie zakupu. Warto skupić się właśnie na nich, tak aby zasłony służyły nam przez długi czas i cieszyły oczy domowników oraz gości. Oferta producentów jest niezwykle szeroka, dzięki czemu każdy znajdzie to, czego potrzebuje do swojego ogrodu. Solidne materiały i gustowne kolory z pewnością wpłyną na całe otoczenie.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zmotywować się do ćwiczeń w domowej siłowni