Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Modne tapety w 2020

Data publikacji 10 września 2020


Tapeta to taki stały element dziedziny aranżacji wnętrz. Trendy ulegają przeobrażeniu, jednak ona zawsze się wśród nich pojawia, choć za każdym razem ma nieco zmienioną formę. W tym roku jest podobnie. Modne tapety w 2020 zachwycają m.in. swoimi rozmiarami, ale też i fakturą oraz samą grafiką, której nieraz bliżej do obrazu niż do tradycyjnej tapety ściennej. Można nimi urozmaicać pomieszczenia lub tworzyć z nich ich główny element. Liczba zastosowań jest nieograniczona. Dodatkowy plus to fakt, że tapeta potrafi dopasować się do każdego wnętrza i każdego typu pomieszczenia.

Modne tapety w 2020 – tapety wielkoformatowe

Prawdziwy hit tego roku to tapety wielkoformatowe. Imitacja obrazów, tyle że w wersji powiększonej i spłaszczonej. Inna nazwa dla tapet wielkoformatowych to m.in. murale oraz malowidła ścienne – szukając więc takich produktów w sklepach, warto zapamiętać wszystkie trzy nazwy, gdyż są one stosowane wymiennie. A czym właściwie różnią się te wyroby od klasycznych fototapet, znanych wszystkim z dawnych czasów? Otóż wielkoformatowe modele przeważnie są po prostu reprodukcjami różnych obrazów, dlatego też na ogół przedstawiają wspaniałe krajobrazy, scenki rodzajowe bądź nawet sceny batalistyczne. To prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. Połączenie nowoczesnego wyrobu z klasycyzmem. Teoretycznie równie dobrze można by było ozdobić pomieszczenie standardowymi obrazami znanych artystów, ale tapety mają nad nimi tę przewagę, że są po prostu znacznie tańsze, dzięki czemu stają się dostępne na każdą kieszeń. No i ich wybór jest olbrzymi. Każdy może też sam stworzyć dla siebie taką tapetę na wzór obrazu, który najbardziej przypadnie mu do gustu.

Tapety geometryczne

Drugim hitem, który bardzo mocno upodobali sobie współcześni projektanci, są tapety geometryczne, stylizowane na lata pięćdziesiąte oraz sześćdziesiąte. To taki kompromis między nowoczesną sztuką awangardową, a trendami, które wszyscy znamy i lubimy od dawien dawna. Tapety geometryczne nie są aż tak nietypowe i wymyślne jak te wielkoformatowe, ale i tak mogą wyróżnić się oryginalnym wizerunkiem, zapewnianym przez pojawiające się na nich grafiki. Są to oczywiście wzory geometryczne. Do wyboru: klasyczne paski, pasy, kratka, koła, jak również i zbiór nierównomiernie rozmieszczonych figur. Na tego rodzaju tapetach przeważnie goszczą przygaszone odcienie barwy żółtej, pomarańczowej, brązowej, zielonej lub szarej. A jako że ich wygląd ściśle nawiązuje do bezpretensjonalnej elegancji, najokazalej prezentują się w dużych sypialniach oraz pokojach gościnnych, zwłaszcza w połączeniu z drewnianymi meblami i pozłacaną sztukaterią.

Niektóre modne tapety w 2020 są też bezpośrednio kierowane do ludzi młodych. Jako że oni mają nieco inne wymagania i zwykle nie zadowalają się standardowymi czy prostymi rozwiązaniami, kierowane do nich wyroby cechuje istne szaleństwo wizerunkowe. Przeważnie przejawia się ono po prostu w kolorze, który jest mocny, intensywny i wyrazisty. Neonowe tapety już powoli zaczynają przodować w sypialniach młodych ludzi. Trzeba przyznać, że robią wrażenie.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zmotywować się do ćwiczeń w domowej siłowni