Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Data publikacji 11 września 2020


Czym w tym roku zaskoczą nas projektanci wnętrz? Jedno jest pewne – nie będzie nudno! Architekci wnętrz należą do grona osób o wysokim poziomie kreatywności, dzięki czemu każdego sezonu są w stanie zaskoczyć czymś swoich odbiorców, wprowadzając powiew świeżości do świata aranżowania przestrzeni. Teraz nadszedł czas umiłowania natury, zwierzęcych i florystycznych wzorów, ale też i awangardowej geometrii oraz metalicznych wykończeń. To główne trendy w aranżacji wnętrz, jakie przygotowano na rok 2020.

Trendy w aranżacji wnętrz w 2020

Spośród wszystkich nurtów na 2020 najważniejszy jest jednak ten, który zbliża się do samej natury. Trend ten od jakiegoś czasu przewija się w przeróżnych branżach. To była kwestia czasu, kiedy wkroczy do świata architektury wnętrz. Dziś architekci uważają natomiast, że jest to najważniejszy kierunek na rok 2020, gdyż ma on zapoczątkować zupełnie nową epokę i wywołać prawdziwą rewolucję w dziedzinie projektowania domów czy mieszkań. Natura jest właśnie tym, czego współczesnemu człowiekowi brakuje najbardziej. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele tracą, gdy całymi dniami przesiadują w zamkniętych i ponurych pomieszczeniach, wypełnionych samymi sztucznymi wyrobami wykonywanymi z syntetycznych materiałów. Skoro więc przeciętny człowiek nie ma takiej możliwości, by spędzać więcej czasu z przyrodą, powinien przynajmniej wpleść niektóre jej elementy do własnego domostwa. A jak najbardziej da się to zrobić. Najważniejsze to zadbać o odpowiednią ilość naturalnego słońca w domu poprzez umieszczenie w budynku dużych okien i niezasłanianie ich żadnymi roletami czy żaluzjami. Grube i nieprzepuszczające światła firany odchodzą w niepamięć. Teraz pomieszczenia mają być jasne, słoneczne i tym samym przytulne.

Trendy w aranżacji wnętrz – materiały naturalne

Trend polegający na zbliżaniu się do natury przejawia się również w materiałach. Syntetyki są absolutnie zakazane. Przeciwstawiające się im materiały naturalne oferują człowiekowi dużo więcej, a są też w stanie zaoferować samym wnętrzom. Patrząc na trendy w aranżacji wnętrz na rok 2020, można dostrzec rosnącą popularność nie tylko rodzimych gatunków drewna, ale też i wielu ciekawych materiałów egzotycznych – w tym bambusa, wikliny czy rattanu. Wybór jest tak olbrzymi, że umożliwia on perfekcyjne dopasowanie materiału do planowanego wizerunku wnętrza. Drewno wspaniale przeplata się z nowoczesnym szkłem, podczas gdy egzotyczny bambus cudownie kontrastuje z lekką i delikatną bawełną. Otaczając się wyłącznie takimi w pełni naturalnymi materiałami, można niemalże od razu poczuć się lepiej i zyskać więcej radości w życiu. Natura fantastycznie oddziałuje na ludzką psychikę, co już wielokrotnie udowadniano. Jeśli ktoś wciąż to nie wierzy, sam powinien ją wykorzystać i wpleść do swoich wnętrz, by przekonać się, jak wielką ma ona moc.

Oczywiście projektanci i architekci wnętrz nie zapominają również o gronie zwolenników bardziej nowoczesnych projektów, ale jednak takich „modernistycznych” trendów jest znacznie mniej. W tym roku to zdecydowanie natura jest górą nad wszystkim innym.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zmotywować się do ćwiczeń w domowej siłowni