Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo

Kredyt na dom

Data publikacji 30 sierpnia 2020


W dzisiejszych czasach na rynku jet mnóstwo ofert kredytów i pożyczek. Oferowane są przez banki i firmy pożyczkowe. Przed wzięciem kredytu każdy musi się zastanowić, która opcja będzie dla niego najlepsza.

Kredyt na dom – czy warto?

W dzisiejszych czasach ludzie często decydują się na wzięcie kredytu. Potrzebują pieniędzy, aby wyjechać na wakacje, wyprawić wesele, kupić samochód, wyremontować mieszkanie, czy też rozkręcić biznes. Najczęstszym powodem brania kredytu jest jednak chęć wybudowania domu lub zakup mieszkania. Kredyt na dom to kredyt na dużą kwotę, dlatego przed jego wzięciem trzeba wykazać zdolność kredytową. Kredytobiorca musi udowodnić, że ma stały dochód i będzie w stanie terminowo spłacać wszystkie raty. Często również należy posiadać wkład własny. Szczególnie biorąc kredyt na dużą kwotę, czyli na przykład na dom lub na rozwój własnej firmy trzeba dysponować pewnymi oszczędnościami.

Odpowiednia oferta

Każdy zainteresowany wzięciem kredytu powinien dokładnie przejrzeć różne oferty i wybrać tą, która najbardziej mu odpowiada. Dla banków i firm pożyczkowych kredyty to doskonały sposób na zarobek, dlatego jest mnóstwo różnych ofert. Jesteśmy wręcz zarzucani licznymi reklamami kredytów, które znajdują się w internecie, telewizji i radiu. Również na ulicach nie brakuje banerów i ulotek. Ulotki z ofertami kredytów i pożyczek są rozdawane na ulicach lub wrzucane do skrzynek pocztowych. Czasem też pracownicy banków dzwonią do swoich klientów i oferują im zapożyczenie się. Niektóre oferty są skierowane specjalnie do niektórych grup osób. Na przykład ludziom młodym oferowane są atrakcyjne kredyty, które charakteryzują się niskimi ratami. Czasem spośród wielu ofert kredytów ciężko jest wybrać tą najlepszą. Warto skorzystać z internetowych porównywarek lub z doradztwa finansowego.

Kredyt na dom – przemyślana decyzja

Decyzja musi być dobrze przemyślana. Kredytobiorca musi być pewny, że będzie w stanie bez problemu spłacać terminowo raty. Powinien wziąć pod uwagę ewentualną chorobę lub utratę źródła dochodów. Powinien też dokładnie przeczytać umowę i przeanalizować wszystkie warunki. Jeżeli raty nie będą terminowo spłacane grozi to naliczeniem większych odsetek i wpadnięciem w pułapkę kredytową. Polega to na braniu kolejnych kredytów, aby móc spłacić poprzednie. W ten sposób można narobić potężnych długów i wpaść w poważne tarapaty. Mając na głowie kilka kredytów warto jest rozważyć ich zamianę na jeden kredyt konsolidacyjny, co może ułatwić spłatę.
Kredyt można również wziąć przez pośrednika, czyli w biurze kredytowym. Często warunki, które trzeba spełnić są wtedy znacznie łagodniejsze i łatwiejsze do spełnienia. Niewymagane są wysokie dochody i duży wkład własny. Dlatego wiele osób decyduje się skorzystać z ofert biur kredytowych. W biurze kredytowym wybiorą również najbardziej korzystną i najbardziej odpowiednią ofertę.
Pomimo wielu zagrożeń związanych z wzięciem kredytów jest coraz więcej chętnych. Często jest to jedyny sposób na posiadanie własnego mieszkania, czy też domu. W dłuższej perspektywie czasu jest to bardziej korzystne niż wynajmowanie.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

montaż konstrukcji stalowej