lemoniadomy.pl

lemoniadomy.pl – dom, ogród, wnętrze i inne

Najlepsze fototapety
Dom

Najlepsze fototapety przestrzenne do domu i biura

Fototapety to popularne dekoracje w domu. Za ich pomocą można ożywić wnętrze, a także sprawić, aby wydawało się większe. Szczególnym rodzajem są fototapety przestrzenne, które są ciekawym sposobem na wystrój różnych pomieszczeń. Odpowiednio dobrane trójwymiarowe fototapety mogą być prawdziwą niespodzianką i atrakcją.

Nowoczesne wzory

Fototapety mają wiele zalet. W niczym nie przypominają tapet, jakie były montowane dawniej w blokach z wielkiej płyty. Nowoczesne fototapety sprawiają, że wnętrze będzie wydawać się większe. Są łatwe w montażu, a także odporne na wilgoć i promienie słoneczne. Dodatkową zaletą jest fakt, że doskonale maskują nierówności powierzchni ściany. Jest to dobry wybór do każdego domu, niezależnie od jego stylu i dostępnej powierzchni.

Optyczne powiększenie wnętrza

Tapety przestrzenne pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie, na przykład salon lub kuchnię. Można je używać w innych miejscach, na przykład w biurze lub restauracji. Są oferowane w wielu wzorach, dlatego ich użycie ogranicza wyłącznie wyobraźnia.

Fototapety z efektem głębi mają nadrukowane specjalne wzory, które sprawiają wrażenie większej ilości przestrzeni, niż mamy do dyspozycji w rzeczywistości. Pamiętajmy, że ściany i sufit naturalnie ograniczają naszą przestrzeń, a stworzenie iluzji braku tych elementów zmienia nasze odczucia.

Taki efekt daje właśnie tapeta przestrzenna. Fototapety trójwymiarowe zmieniają naszą perspektywę i mimo że wciąż patrzymy na tę samą płaską powierzchnię, mamy wrażenie głębi. Podobna sytuacja występuje w budynkach, które mają przeszklone ściany.

Naturalne wzory do salonu

Najczęściej wybieranym pomieszczeniem w domu do montażu fototapet jest salon. Zwykle do niego zapraszamy gości i spędzamy w nim największą ilość czasu. Popularne wzory, które skutecznie powiększą przestrzeń, to głównie naturalne krajobrazy ujęte w szerokich kadrach. Są to zdjęcia, które często ustawiamy jako tapety w komputerach, laptopach lub smartfonach, tak więc tego typu wzory nasuwają się na myśl automatycznie.

Klimat wielkiego miasta

Jeśli nie lubimy przyrody i wolimy klimaty urbanistyczne, warto wybrać panoramę wielkiego miasta. Taki wzór również doskonale spełni swoją funkcję. Miasta mają różny klimat, a więc w ten sposób możemy łatwiej dostosować tapetę do pozostałych elementów wyposażenia.

Natomiast podczas wyboru fototapety do sypialni powinniśmy postawić raczej na wzory w bardziej stonowanych kolorach, aby sprzyjały zasypianiu. Ma to szczególne znaczenie, jeśli tapeta przestrzenna ma być zamontowana w pokoju przeznaczonym dla dzieci.

Atrakcyjne tapety do biura

W firmach sytuacja wygląda nieco inaczej. Styl fototapety powinien być zgodny z charakterem prowadzonej działalności. Musi harmonizować z wystrojem, być nie tylko ozdobą, lecz nieodłączną częścią klimatu panującego w kawiarni, restauracji czy biurze. Przykładem może być tapeta przestrzenna ze zdjęciem uliczki w Paryżu lub geometryczne wzory wprowadzające do pomieszczenia więcej świeżości i dynamiki.

Jeżeli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, warto zastosować tapetę przestrzenną ze zdjęciem plaży o zachodzie słońca lub innym egzotycznym pejzażem. Dzięki temu w biurze będziemy się czuć bardziej przyjemnie i to samo odczują nasi klienci. Pozwoli to uatrakcyjnić ofertę i przyciągnąć uwagę większej ilości osób.

Tani i łatwy montaż

Fototapety z efektem głębi mogą z powodzeniem zastąpić drogie materiały, na przykład drewno lub płytki ścienne. Tapeta jest tańsza i dużo łatwiejsza w montażu, a w razie potrzeby można ją łatwo zamienić na inną. Można ją także montować bez obawy w łazience lub kuchni, bo stosowane do produkcji materiały są odporne na wilgoć.

Odpowiednio dobrana tapeta przestrzenna będzie pasować do każdego stylu aranżacji pomieszczenia. Możemy ją montować niezależnie od tego, czy preferujemy styl klasyczny, industrialny czy skandynawski. Fototapety z efektem głębi to okazja na łatwą modyfikację wyglądu wnętrza, jak również mogą być doskonałą inspiracją do dalszych zmian w życiu.