Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Czym pomalować ogrodowy domek dla dzieci?

Data publikacji 12 września 2020


Spędzanie czasu z dziećmi to najwspanialszy prezent jaki można dać dzieciom. Nie zastąpi tego żadna zabawka czy nowy gadżet. Wszyscy świadomi rodzice dobrze to wiedzą, jednak każdy z nas potrzebuje czasami zająć się czymś, co wymaga stuprocentowej uwagi i wówczas trzeba dzieci czymś zainteresować. Najlepsza zabawa dla dzieci to ta na świeżym powietrzu. Warto zapewnić dzieciom bezpieczną przestrzeń do zabawy. Przykładem takich zabaw są na przykład dmuchany basen czy ogrodowy domek dla dzieci. Oczywiście, zupełnie małe dzieci nie powinny bawić się w takich miejscach bez nadzoru dorosłych osób. Zabawa w wodzie może skończyć się tragicznie jeśli nikt nie będzie sprawował pieczy nad maluchem.

Ogrodowy domek dla dzieci – czy jest niebezpieczny?

Ogrodowy domek dla dzieci wydaje się bezpieczniejszą opcją, jednak również tutaj może stanowić on zagrożenie. Zazwyczaj domki te mają drabinki, z której dziecko może spaść. Najlepiej ogrodowy domek dla dzieci postawić w ogrodzie, kiedy nasze pociechy są już na tyle duże, że wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z takiej zabawy. W sieci znaleźć można wiele różnych rodzajów tego typu domków. Ogrodowy domek dla dzieci może być wykonany z plastiku lub z drewna. Każde rozwiązanie posiada zarówno wady jak i zalety. Plastikowy ogrodowy domek dla dzieci, w upalne dni może szybko się nagrzewać i parzyć małe dziecięce stópki. Jego zaletą jest jednak duża odporność na warunki atmosferyczne. Tutaj nie musimy się martwić, że promienie UV sprawią, że domek szybko wyblaknie, a padający deszcz spowoduje, że do środka wejdzie wilgoć. Po plastiku wszystko spłynie. Oczywiście, drewniany ogrodowy domek dla dzieci posiada odwrotne cechy charakterystyczne. Jednak bardzo łatwo można sobie poradzić z impregnacją takiego domku. Wystarczy pomalować ogrodowy domek dla dzieci impregnatem gruntującym, aby w kolejnym etapie pokryć go jakąś kolorową farbą. To może być całkiem przyjemne zajęcie – można taki projekt wykonać razem z dziećmi. Na rynku istnieje wiele farb do malowania tego typu przedmiotów.

Zabezpieczony domek dla dzieci

Oczywiście, jeśli nie jest to nasz konik – można kupić gotowy, już zabezpieczony ogrodowy domek dla dzieci. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj droższe, ale można się na nie skusić – jest to przecież jednorazowy wydatek. Oczywiście, po kilku latach farba się złuszczy a impregnatu gruntujący przestanie zabezpieczać drewno. Wówczas warto odświeżyć ogrodowy domek dla dzieci. W pierwszej kolejności należy zdjąć wszystkie warstwy farby. Należy to zrobić papierem ściernym. Drewniany domek ogrodowy dla dzieci można również zabezpieczyć olejem. Tego typu domki mają różne funkcje – mogą mieć dołożoną na przykład huśtawkę, zjeżdżalnię czy inne dodatkowe zabawki do kompletu. Na podwórzu warto również mieć piaskownicę dla dzieci. Takie zabawy rozwijają dziecko ruchowo, wzmacniają małą motorykę a przy okazji maluchy spędzają czas na świeżym powietrzu. Warto zainwestować w tego typu rozwiązania. Jeśli nie ma się domu z ogródkiem, można pomyśleć o takich rozwiązaniach na balkony – dostępne są na przykład mini zjeżdżalnie i piaskownice.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?