Aplikacja do okularów 3D – niesamowite przeżycia!
Data publikacji 18 listopada 2020
Od czasu, kiedy „Avatar” zawojował kina na całym świecie, technologia 3D stała się bardzo popularna. Dziś, aby obejrzeć tego typu obrazy, nie trzeba wybierać się do kina. Można je podziwiać w swoim domu, nawet na smartfonie. Jak? Wystarczą odpowiednie gogle wykonane z kartonu za 10 czy 20 zł, opcja (standard) VR oraz specjalna aplikacja do okularów 3D.
Silne doznania dzięki aplikacji
Wszystkie urządzenia z Androidem oraz iOS to już nie tylko sprzęty, dzięki którym można dzwonić, korzystać z Internetu czy pisać na czacie. To także małe ekrany, gdzie wyświetlane są filmy, materiały edukacyjne i uruchamiane nowoczesne, realistyczne gry.
Aby przenieść się w świat trójwymiarowej magii, należy jednak mieć program, którego zadaniem jest dostarczanie niezwykłych emocji. Trzeba więc wejść na Google Paly lub AppStore i tam pobrać sugerowaną aplikację.
Google Cardboard – oficjalna i najlepsza „apka”
Pytanie brzmi, jaka sprawdzi się najlepiej? Najbardziej polecana jest ta oficjalna, czyli Google Cardboard. Bez problemu synchronizuje ona nasz smartfon z kartonowymi goglami. Tylko wówczas możliwe jest całkowite odcięcie się od otaczającej rzeczywistości, a następnie śledzenie obrazów w 360 stopniach!
Ta aplikacja do okularów 3D nie jest trudna w obsłudze. Po pierwsze podpowie w przygotowanej prezentacji, jak zastosować wspomniany standard VR, a także ułatwi wyszukiwanie najnowszych filmów, clipów na YouTubie, gier, oprogramowania itp. materiałów, które stają się obecnie coraz bardziej lubiane przez użytkowników.
Wirtualny świat 3D tuż przed oczami
Samo oprogramowanie to nie wszystko. Bez okularów, nie będziemy widzieć efektu 3D. Na szczęście na gogle Cardboard stać każdą osobę. Dlaczego? Bo, jak już na wstępie była mowa, kosztują raptem 10, a maksymalnie 20 zł.
Mają one soczewki powiększające, a także opaskę na gumce do zamocowania na głowie plus magnesy, które pozwalają na sterowanie. Niby banalna budowa, ale ile radości! Zanim jednak na naszych ustach zagości uśmiech, a na twarzy zdziwienie, najpierw musimy skonfigurować zakupione okulary.
Na czym to polega? Należy zeskanować kod QR, a później zatwierdzić dostęp do pamięci smartfona. Gdy to się wykona, pozostaje nam nic innego, jak włożenie sprzętu do gogli. Taki sposób, by oko kamery wystawało dokładnie z otworu w przedniej części obudowy. Kiedy będziemy już mieć okulary na nosie, przeniesiemy się do innej krainy. Rozglądając się powoli (bo może zakręcić się w głowie) w lewo, prawo, w dół i górę, zamienimy się w bohaterów w centrum wydarzeń.