Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Piec elektryczny – podstawowe informacje

Data publikacji 19 kwietnia 2022

Aby móc utrzymać budynek w dobrej kondycji oraz zapewnić odpowiednie warunki mieszkalne i użytkowe mieszkańcom potrzebne jest ogrzewanie. Na rynku istnieje wiele metod ogrzewania domów i mieszkań. Można znaleźć piece na paliwa stałe, typu pellet lub ekogroszek. Są również piece gazowe, pompy ciepła. Jednak w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują piece elektryczne. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić, czym są piece elektryczne, jak działają oraz dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę metodę ogrzewania. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Piece elektryczne CO 

Piec elektryczny można najszybciej opisać dwoma słowa: wydajność, łatwość obsługi. Kocioł zasilany prądem jest bardzo wygodnym sposobem zapewnienia ciepła w zimowe dni w każdym domu. Takim rozwiązaniem w szczególności powinny zainteresować się osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie opału do innego rodzaju kotłów. Piece elektryczne sprawdzą się świetnie również u osób, które nie mają miejsca na składowanie paliwa stałego, typu pellet lub ekogroszek. Kolejną zaletą tego rodzaju piecy jest to, że nie zanieczyszczają w tak dużym stopniu planety. Piece elektryczne emitują dużo mniej spalin i zanieczyszczeń w porównaniu z innymi kotłami.

Jak działa piec elektryczny? 

Piec elektryczny działa w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Jego budowa jest prosta i nieskomplikowana. Każdy piec elektryczny ma wbudowaną grzałkę, która z reguły wykonana jest z miedzi lub stali. Element ten pełni źródło ciepła w tego rodzaju kotłach. Na rynku możemy spotkać piece z różną ilością grzałek. 

Grzałki umieszczone w środku urządzenia podgrzewają wodę, która następnie jest transportowana do instalacji w domu lub mieszkaniu. Warto dodać, że piece elektryczne cechują się wysoką wydajnością i sprawnością jeśli chodzi o przekazywanie ciepła w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. 

Piec elektryczny – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Powyżej przedstawiliśmy w dużym skrócie, jak działa piec elektryczny. Teraz postaramy się wymienić kilka zalet, tego typu rozwiązania. Do głównych zalet możemy zaliczyć:

  • Wysoka sprawność kotłów elektrycznych (nawet na poziomie 99,9 procent)
  • wysoka stabilność działania 
  • wygoda i bezpieczeństwo użytkowania
  • możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniu
  • wyeliminowanie emisji spalin i zanieczyszczeń
  • przystępna cena pieców elektrycznych i niski koszt instalacji

Zastosowanie – gdzie najczęściej są wykorzystywane piece elektryczne?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, kotły elektryczny do CO są rozwiązaniem, które zyskuje na popularności w ostatnim czasie. Zastosowanie kotłów jest bardzo szerokie, ponieważ jest to rozwiązanie uniwersalne. Są jednak miejsca, gdzie można je spotkać częściej. Najczęstszym miejscem, do których piece elektryczne są kupowane to domy, mieszkania oraz budynki użyteczności publicznej. W tego typu miejscach piece elektryczne stanowią z reguły główne źródło energii.

zasłony ogrodowe

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zasłony ogrodowe