Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Sposoby na łatwą przeprowadzkę

Data publikacji 17 września 2020


Niby łatwo zmienić miejsce zamieszkania, ale przeprowadzka sama w sobie przeważnie nie jest ani niczym przyjemnym, ani niczym prostym. Odpowiednia jej organizacja to klucz do sukcesu. Każda czynność związana ze zmianą miejsca zamieszkania powinna zostać wcześniej zaplanowana i umieszczona w konkretnym czasie, by domownicy dokładnie wiedzieli, czym mają się zajmować w danym dniu i o danej porze. Istnieją też liczne sposoby na łatwą przeprowadzkę, które ten cały proces mogą zdecydowanie uprościć. A oto kilka tych najpraktyczniejszych. Na pewno każdy zdoła wykorzystać przynajmniej część z nich.

Sposoby na łatwą przeprowadzkę

Większość artykułów składających się na wyposażenie domu bądź mieszkania będzie pakowana do zwykłych kartonów. Niektórzy specjalnie przechowują je, pozostawiając je po kupowanych produktach, by właśnie wykorzystać je później do przeprowadzki lub do innych celów. Jeżeli jednak takowych kartonów się nie posiada bądź są one za małe albo za duże czy np. zniszczone, spokojnie można pozyskać je zupełnie za darmo, pytając o nie w różnych sklepach. Przed wejściem do marketów budowlanych często można nawet natknąć się na specjalne półki wypełnione kartonami, które każdy może sobie po prostu wziąć i zabrać ze sobą do domu. Aby jednak samo przenoszenie tak zapakowanych przedmiotów było prostsze i wygodniejsze, w tekturowych opakowaniach należy wyciąć uchwyty na dłonie. Najlepiej, by znalazły się one po bokach i uzyskały kształt większych trójkątów. Są to oczywiście tylko prowizoryczne uchwyty, dlatego nie trzeba ich w żaden sposób obmierzać czy wycinać ze szczególną dokładnością.

Pakowanie na przeprowadzkę

Druga porada także tyczy się pakowania przedmiotów. O ile sposoby na łatwą przeprowadzkę często ograniczają się do porad dotyczących samego przewożenia rzeczy, tak warto również wspomnieć o tym, jak należy umieścić je w pudłach, by wskutek transportu nie uległy one zniszczeniu (tyczy się to zwłaszcza ceramiki, naczyń oraz przedmiotów o wyższej wartości). Jak więc to zrobić? Po umieszczeniu konkretnych przedmiotów w pudełku, należy wypełnić wolną przestrzeń czymś miękkim, co w razie potrzeby zamortyzuje pozostałe rzeczy. A wbrew pozorom nie musi to być wcale jakiś specjalistyczny materiał. W roli wypełnienia doskonale sprawdzą się różne rzeczy, które każdy posiada w swoim domu – m.in. pluszowe maskotki, koce, grubsze poszewki, pledy czy nawet prześcieradła (w tym przypadku należy jednak zastosować ich większą ilość). Tego rodzaju wypełnienie można też wykorzystać w samym bagażniku. Po umieszczeniu w nim pudeł należy umieścić między nimi grubsze koce bądź coś równie miękkiego, aby nie kartony nie przewróciły się w trakcie jazdy.

O ile jednak z pakowaniem rzeczy każdy człowiek musi poradzić sobie sam, tak już ich przewożeniem może się zająć profesjonalna firma. A firm zajmujących się przeprowadzkami jest na polskim rynku naprawdę wiele. Co prawda ich usługi nie są specjalnie tanie, ale wykorzystując je, można zaoszczędzić mnóstwo czasu, a jak wiadomo – czas to pieniądz. Wtedy też nawet sposoby na łatwą przeprowadzkę stają się zbędne.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zmotywować się do ćwiczeń w domowej siłowni