Strona główna
Wyposażenie
Tutaj jesteś
Wyposażenie

Gry VR do okularów 3d

Data publikacji 30 listopada 2020


Obecnie, świetnej jakości, genialnie dopracowane w każdym detalu gry zarówno na komputer stacjonarny czy laptopa nikogo już nie dziwią. Na rynku pojawiają się już gry wykorzystujące technologię 3d – czyli gry VR, ukazujące rzeczywistość gry w trójwymiarze. Zyskują one ogromną popularność, przede wszystkim ze względu na niepowtarzalnie wiarygodne odczucia gracza a przy tym nie wygórowaną cenę.

Gry do okularów 3d – wymagania smartfona

Podczas wykorzystywania technologii gier VR kluczowym elementem wyposażenia, zaraz po odpowiednich okularach jest oczywiście telefon komórkowy. Będzie on wykonywał funkcje konsoli.
Żyroskop i akcelerometr, smartfon który będziemy wykorzystywać do owych gier koniecznie musi posiadać te dwa czujniki.
Niezwykle istotnym elementem naszej konsoli będzie wysokiej jakości ekran o rozdzielczości przynajmniej Full HD (zalecana jest przynajmniej 2160 x 1200)

Najciekawsze gry do okularów 3d

Decydując się na zainstalowanie gier VR powinniśmy wiedzieć przynajmniej jaka konkretnie kategoria nas interesuje, ponieważ obecnie na rynku jest ogromna ilość owych gier. pewnością zarówno najmłodsi jak i nieco starsi gracze znajdą coś odpowiedniego dla siebie.
Przykładowo dla najmłodszych a raczej ich rodziców polecamy gry edukacyjno – naukowe. To świetna alternatywa dla standardowych książek czy gier planszowych a jesteśmy pewni, że dzieci potraktują je jako nowe wyzwanie i świetną aplikację na smartfona. To genialny sposób na przeniesienie nauki w zabawę!
Ogromną popularnością cieszą się gry logiczne czyli tak zwane zagadki. To doskonała alternatywa dla pokoi zagadek, takich jak chociażby Escape Room.
Dla osób uwielbiających ciągłą adrenalinę, dynamikę zdarzeń i wszelkiego rodzaju bitwy także możemy polecić gry VR! Gracze, korzystający już z powyższych okularów, jednogłośnie twierdzą, iż gry dynamicznie są najlepiej dostosowane do technologii VR. Doskonały obraz, wysokiej jakości dźwięk i wiarygodna akcja sprawiają, że poczujesz się jakbyś sam brał udział w takiej walce!

Okulary 3d a gry

Z pewnością wiele osób decydując się na zakup owego sprzętu chce uzyskać jak najwięcej informacji i przeznaczeniu i jakości proponowanego przez firmy sprzętu. Warto mieć na uwadze, iż praktycznie każde okulary 3d świetnie dostosowane są do gier. Jednak, oczywiście jeśli mamy na uwadze odpowiednie dopasowanie do wybranego rodzaju aplikacji – wówczas powinniśmy poradzić się ekspertów. Istotną kwestią jest także fakt, iż gogle przeznaczone do smartfona nie mają możliwości przyłączenia się do komputera czy konsoli. Jest to niezwykle ważny aspekt, często pomijany podczas zakupów. Okulary VR dostępne na komputer są jednak zdecydowanie mniej popularne, to przede wszystkim kwestia ich niezwykle wysokiej ceny a także faktu, iż w tym przypadku korzystanie z telefonu nie obniża jakości gry a jest zdecydowanie bardziej wygodne i mobilne.
Natomiast, jeśli chodzi o głośniki wbudowane w okulary – to zdarza się bardzo rzadko. Okulary 3d przeznaczone do podłączenia do smartfona nie posiadają takiej funkcji nigdy – wówczas źródłem dźwięku jest po prostu sam telefon. Niektóre, te nieco droższe okulary posiadają wbudowane słuchawki stereo, jednak nie jest to pożądany przez klientów wymóg.
Okulary 3d to wydatek rzędu od około stu złotych aż po kilkaset czy tysiąc złotych. Jeśli mamy w planach wykorzystywać je do standardowych gier na telefon, nie potrzebujemy sprzętu o wygórowanej jakości czy niezliczonej ilości udogodnień. W tym przypadku świetnie sprawdzą się podstawowe okulary.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?