Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Modne kolory we wnętrzu

Data publikacji 20 września 2020


Moda bezustannie się zmienia, choć oczywiście niektóre jej elementy prędzej czy później zawsze do nas powracają. Kierujemy się nią zarówno przy tworzeniu dziennych bądź wieczorowych stylizacji, jak i w trakcie projektowania nowego mieszkania lub zmieniania jakiegoś pomieszczenia w domu. Moda tyczy się przecież także architektury wnętrz. To ona podpowiada nam, co warto umieścić w pokojach, a z czego lepiej zrezygnować. Jeżeli więc ostatnio myślimy o tym, by coś zmienić w domu lub chcemy je totalnie odświeżyć, spójrzmy na modne kolory we wnętrzu, które przygotowano na sezon 2020. Niektóre z nich są naprawdę zachwycające. Aż trudno oderwać od nich wzrok.

Pastele jako modne kolory we wnętrzu

Pastele wciąż w modzie. Mogłoby się wydawać, że architekci ostatnio jakoś tak o nich zapomnieli, bo w sklepach były coraz mniej zauważalne, ale jednak rok 2020 będzie ich wielkim powrotem. Pastele wracają bowiem na dobre do łask i to w pięknym stylu, ponieważ zachwycają swoją niekończącą się paletą barw. Nie są już wyłącznie delikatne i stonowane. Te najmodniejsze porażają swoją wysoką intensywnością i efektownością. Oczywiście pastele rozbielone, wchodzące w beż lub biel, dalej utrzymują się w trendach, jednakże to te bardziej wyraziste będą najmodniejsze.

Propozycja nr 2 – barwy natury. Od ubiegłego roku panuje moda na wplatanie elementów natury do wnętrz domów i mieszkań. Wszyscy chcą być eko i wszyscy chcą pokazywać, że zależy im na środowisku, dlatego też rezygnują z wykorzystywania materiałów sztucznych i zastępują je tymi naturalnymi, z których tworzy się dziś przeróżne meble, drobne przedmioty i sztukaterię. A gdyby tak pójść o krok dalej? Natura to nie tylko naturalny materiał, ale także i kolor zbliżony do chociażby barwy ziemi. Ziemisty odcień wspaniale wygląda na tle monochromatycznych pomieszczeń. Z jednej strony jest zimny i mocny, z drugiej potrafi na swój sposób ocieplić wnętrze.

A jakie modne kolory we wnętrzu sprawdzą się w tych najbardziej awangardowych i modernistycznych mieszkaniach?

Na pewno nie barwa ziemi i na pewno nie pastele, gdyż są to jednak zbyt mdłe barwy dla nowoczesności, która lubuje się w kontrastach. A jakie kolory najlepiej ze sobą kontrastują? Oczywiście biel i czerń, czyli prawdziwa mieszanka wybuchowa, jeden z najmodniejszych kolorystycznych duetów na rok 2020. Biało-czarne elementy już od dawien dawna pojawiały się na salonach, ale teraz projektanci postanowili je przenieść na same ściany. Efekt jest naprawdę porażający. To propozycja wyłącznie dla tych osób, które nie boją się odważnych rozwiązań.

Wśród kolejnych modnych kolorów na rok 2020 pojawiają się m.in. różnego rodzaju odcienie różu, a także klasyczna biel, przygaszona szarość, przyciemniona mięta oraz neonowe barwy (np. żółć czy seledyn). Nie należy jednak przesadnie się tym wszystkim kierować. Trendy architektoniczne mają być wyłącznie źródłem inspiracji, tak że jeśli komuś żaden z nich nie przypadnie do gustu, nie musi on na siłę ich wykorzystywać. W kwestii aranżowania wnętrz warto posłuchać czasem swojej intuicji.

Redakcja lemoniadomy.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zmotywować się do ćwiczeń w domowej siłowni