lemoniadomy.pl

lemoniadomy.pl – dom, ogród, wnętrze i inne

Dom

Popularne typy rolet wewnętrznych

Osłony okienne stanowią obowiązkowy dodatek w każdym domu, w którym domownicy chcą się czuć komfortowo. Rolety materiałowe potrafią zapewnić prywatność oraz chronią dostatecznie przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Rolety rzymskie a elegancki wygląd okien

Tego typu osłony okienne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Stanowią bardzo efektowne i nieco niekonwencjonalne połączenie ozdobnej estetyki zasłon z funkcjonalną praktycznością standardowej rolety.

Rolety te są wyposażone w mechanizm, który podnosząc je do góry, tworzy charakterystyczne, ciekawie się prezentujące fałdy. Do zalet rolet rzymskich można zaliczyć:

– ogromne walory dekoracyjne,

– zróżnicowaną funkcjonalność – w zależności od materiału mogą być typowo zaciemniające lub dekoracyjne,

– możliwość zamontowania w wielu oknach oraz miejscach -bardzo ciekawie prezentują się one w takim salonie, w którym znajduje się okno balkonowe,

– praktyczne rozwiązania montażowe – mogą one być montowane do ściany, sufitu oraz ramy okiennej,

– łatwy montaż,

– różnorodność kolorystyczną.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że rzymskie rolety są łatwe do utrzymania w czystości. Można je prać już w temperaturze 30 stopniach. Zakup tego typu rolet to doskonały wybór na długie lata.

Rolety plisowane – wyjątkowa dekoracja okna

Tego typu rolety są sprawdzonym wyborem dla wszystkich osób szukających oryginalnych rozwiązań. Wyróżniają się one ciekawym wyglądem oraz bardzo skutecznie chronią wnętrza przed słońcem. Ich wyjątkowość wynika z samego projektu. Plisowany materiał jest umieszczony pomiędzy dekoracyjnymi szynami, które można przesuwać zarówno od dołu, jak i od góry. Taka roleta może znaleźć się nawet pośrodku szyby okiennej. Wygląda to bardzo oryginalnie oraz efektownie, a przy tym pozwala ustawić całą osłonę idealnie w miejscu, na które padają największe promienie słoneczne.

Rolety plisowane można montować do okien poziomych oraz dachowych. Doskonale sprawdzają się one także w nietypowych oknach, na przykład w okrągłych. Są one dostępne w wielu kolorach, zatem każdy klient może wybrać takie, które idealnie wkomponują się w wystrój posiadanego mieszkania.

Rolety dzień noc – nowoczesny i praktyczny wystrój okien

Rolety dzień – noc są uznawane za jedne z najnowocześniejszych osłon okiennych. Składają się z dwóch warstw materiału, co sprawia, że są na nich widoczne charakterystyczne, dekoracyjne pasy. Jedna warstwa jest przeźroczysta, natomiast druga kryjąca. Obie przesuwają się względem siebie. W zależności od intensywności słońca można je ustawić odpowiedni układ pasów. Rolety te prezentują się bardzo ciekawie we wszystkich nowocześnie urządzonych salonach sypialniach oraz wielu innych pomieszczeniach.